HAKKIMIZDA

UĞRAŞ CATERING

20 Yıllık eğitimciliğinin ardından 1988 yılında Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi resim öğretmenliğinden emekli olan Semiha BAYOĞLU Uğraş Turizm İnşaat ve Tic. Ltd.Şti.'ni kurdu.

İlk olarak Beşiktaş Halk pazarı içerisinde yıllardır hayalini kurduğu otantik ev yemeklerinden oluşan mutfağı ile yerinde sunum yapan şirin bir dükkân açtı.

Semiha Bayoğlu’nun Beşiktaş’ta açtığı ev yemekleri mutfağı kısa sürede popülaritesini artırdı ve yabancı basında övgü ile bahsedildi.


Ev yemeklerinde uzman olan Bayoğlu kısa sürede popüler olan mutfağını büyüterek Uğraş Hazır Yemek Üretim merkezini kurdu.

İşletmeciliğini sürdürdüğü merkezi, Tarabya'ya taşıyarak 5000 kişi/gün kapasiteli Uğraş Gıda Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. bünyesinde Uğraş Hazır Yemek Üretim Tesisini açtı. Uğur ve Uğraş Adındaki İki oğluyla birlikte yönettiği tesiste, ilk günkü heyecan ve sevgi ile hizmetini 24 yıl daha aralıksız sürdüren Semiha Bayoğlu 2012 yılında hayata veda etti.

Semiha Bayoğlu’nun devrettiği bayrağı, oğulları Uğur ve Uğraş Bayoğlu O’nun ilkeleri ve prensipleri doğrultusunda ve kurucularının arzu ettiği şekilde daha da yukarılara taşıyarak hizmetlerini sürdürmektedirler.


Saygın firmalarla huzur ve mutluluk içinde çalışmakta olan UĞRAŞ GRUP dürüst ticaret anlayışı ve prensipleri ile sektördeki hak ettiği yeri 28 YILDIR korumayı başarmıştır.

1988 yılından itibaren Hazır Yemek Sektöründe faaliyette bulunan şirketimiz Emekli Öğretmen Semiha BAYOĞLU tarafından kurulmuş ve halen ticari faaliyetine oğulları Uğur BAYOĞLU ve Uğraş BAYOĞLU idaresinde devam etmektedir.

Semiha BAYOĞLU, insana ve insan sağlığına verdiği önemi Hazır yemek, Catering ve Avm Mazağacılığı sektöründe de prensip edinerek UĞRAŞ GRUP’U sektöründe lider firmalar kategorisine yükseltmiştir.

Gıda sektöründe uzun yılların verdiği birikim ve deneyimini çağın gerekleri ile birleştirerek toplu beslenme ve ikram servislerine aktaran UĞRAŞ GRUP İLK OLARAK BEŞİKTAŞ HALKAPAZARI İÇİNDE UĞRAŞ ET LOKANTASI ile parekende sektörüne ilk adımını atmıştır. 2002 yılında AKMERKEZ AVM ‘de “UĞRAŞ” markası ile perakende deki iddialı çıkışını sürdürmüştür.. İlerleyen zamanlarda ANKARA KIZILAY AVM de PİRİNÇ TANESİ ADLI SULU YEMEK RESTAURANTI VE , GÜNEŞLİ PARK AVM de ŞAH ANTEP PİDE LAHMACUN DÜRÜM,İstanbul Optimum Avm ‘de UĞRAŞ İSKENDER olarak perakende restaurantlarına yenilerini eklemiştir. Son olarak kendi bünyesinde TRESORTA markasını kuran UĞRAŞ GRUP, BRANDİUM AVM ve CAPACITY Avm de İTALYAN MAKARNALARI, SALATALAR ve değişik sunumda hamburgerler hazırlayan restaurantını açmıştır.